Ase- ja ammunta-aiheisia linkkejä

*Gunfighter: Turvaohje -videot*

“Turvallinen veto kahvat edessä koteloista, tapa1”:https://www.youtube.com/watch?v=w5P-fcifBNE

“Turvallinen veto kahvat edessä koteloista, tapa2”:https://www.youtube.com/watch?v=VkJ2hBUh84I

h2. Lajeja, yhteisöjä ja muuta mielenkiintoista

“Lopen Ampumarata”:http://lopenampumarata.nettisivu.org

“Wild Bunch Actions Shooting /eng”:http://www.sassnet.com/wildbunch/wbRules.php

“Cascity, foorumi ym. CAS-aiheista juttua”:http://www.cascity.com/

“Vihtavuori, ruudit ja lautaustietoa /eng”:http://www.vihtavuori.com/

“Reserviläiset ja SRA”:http://www.sra-ammunta.fi/

“SAL/Mustaruutimmunta”:http://www.ampumaurheiluliitto.fi/lajit/mustaruuti/

“SAL/Siluettiammunta”:http://www.imssu-fin.net/fi/index.html

“NRA Kansallinen kivääriyhdistys ry”:http://www.nra.fi/

“Gunwriters, paljon aseasiaa suomeksi”:http://guns.connect.fi/gow/gunwsuom.html

“JS Publications, CAS vinkkejä ja videoita /eng”:http://www.jspublications.net/index.html

“Marauder’s Old Irons Page, vinkkejä /eng”:http://www.marauder.homestead.com/irons.html

“Coltin automaatit, tietoa /eng”:http://www.coltautos.com/default.asp

“Old Guns, mustaruutiasetietoutta /eng”:http://www.angelfire.com/home/oldguns/index.html

“Bob’s Black Powder Notebook, mustaruutiasetietoutta /eng”:http://home.insightbb.com/~bspen/

“Kattava Belgialaisten aseiden tunnistussivusto /Fra”:http://www.littlegun.be/

h2. Kaupoja Suomessa

“Proairsoft /Umarex ja muut historialliset ilma-aseet”:https://www.proairsoft.com/

“Asekauppa Lähdeniemi /Uberti, Pietta, Pedersoli, Mustaruuti jne”:http://www.lahdeniemi.fi/

“Aseliike Rantanen”:http://www.aseliikerantanen.fi/

“Asetalo Oy /Magtech, Colt, Henry jne”:http://www.asetalo.com/index.php

“Helsingin Asenurkka Oy”:http://www.asenurkka.fi/

“Hentaurus Shot Oy /Norinco, Remington jne”:https://www.hantaurus.fi/

“Hjort Urheilutukku /Winchester, Ruger, Baikal jne”:http://www.hjorth.fi/

“Aseliike Joensuun SAR”:http://www.joensuunsar.fi/

“Juhani Sinisalo Oy”:http://www.juhanisinisalo.fi/

“Terä-asekeskus”:http://www.teraasekeskus.com/

“Turunmaan Ase ja Kone Oy / Ase ja erä”:https://www.asejaera.fi/

h2. Kauppoja ulkomailla

“The Possible Shop, Headquarters For Your Muzzleloading And Cowboy Action Supplies”:http://www.possibleshop.com/

“GunBlast”:http://www.gunblast.com/

“Gunfighter”:http://www.gunfighter.com/index.html

“Dixie gunworks inc”:http://www.dixiegunworks.com/

“Numrich Gun parts”:http://www.e-gunparts.com/

“Track of the Wolf, inc”:http://www.trackofthewolf.com/Index.aspx

“VTI Replica Gun Parts”:https://www.vtigunparts.com/

“Wolff aseiden jousia yms”:https://www.gunsprings.com/

“The Duke /Saksa”:http://www.theduke.de

Puuttuuko omistamasi tai suosittelemasi linkki täältä. Pistä vinkki sihteerille!