Rio Bravo Cup III ja IV, 18-19.5.2013 Lopella

Rio Bravo CUP:n III ja IV osakilpailut Lopen ampumaradalla 18-19.5.2013.

Kiitos osallistujille!

Tulokset alla La pääkisa, La Wild Bunch, Su pääkisa.

Tulokset lauantai 18.5 CUP III/2013

Results per category
Silver Senior

SijaNimiAika
1.Big Jake212,58
2.Panhandle Smith292,37

Ladies Senior
SijaNimiAika
1.Eula Goodnight234,15

Gunfighter
SijaNimiAika
1.Little Cassino106,15
2.Cold Hand Leo160,68
3.The Ozz175,99

Lady Wrangler
SijaNimiAika
1.Black Hand Minnie322,72
2.Deadwood Dixie334,53

Wrangler
SijaNimiAika
1.Mr Seven128,23
2.John Parker156,68
3.Mad Dad Mike185,96

COWS Hollywood
SijaNimiAika
1.Nobody187,81
2.Andy Marston295,83
3.Marilyn630,83

Buckaroo
SijaNimiAika
1.Phil Brennan174,08

Cowboy
SijaNimiAika
1.Colorado Jack Sterling131,25
2.Finger Jackson156,04

49’ers
SijaNimiAika
1.Armadillo Andy148,42
2.Drifter186,65
3.Texas Pilgrim363,64

Cowgirl
SijaNimiAika
1.Lady Elena140,32

COWS True West
SijaNimiAika
1.Captn Anacletus Sims325,04
2.Snake Tongue Joe396,69

Ladies 49’ers
SijaNimiAika
1.Dancing Eagle318,54
2.Cougar Kate443,78

Duelist
SijaNimiAika
1.Brown Eyes Jack324,45

Frontier Cartridge Duelist
SijaNimiAika
1.Gray Bear Sapat305,07

Overall results

SijaNimiLuokkaAika
1.Little CassinoGunfighter106,15
2.Mr SevenWrangler128,23
3.Colorado Jack SterlingCowboy131,25
4.Lady ElenaCowgirl140,32
5.Armadillo Andy49’ers148,42
6.Finger JacksonCowboy156,04
7.John ParkerWrangler156,68
8.Cold Hand LeoGunfighter160,68
9.Phil BrennanBuckaroo174,08
10.The OzzGunfighter175,99
11.Mad Dad MikeWrangler185,96
12.Drifter49’ers186,65
13.NobodyCOWS Hollywood187,81
14.Big JakeSilver Senior212,58
15.Eula GoodnightLadies Senior234,15
16.Panhandle SmithSilver Senior292,37
17.Andy MarstonCOWS Hollywood295,83
18.Gray Bear SapatFrontier Cartridge Duelist305,07
19.Dancing EagleLadies 49’ers318,54
20.Black Hand MinnieLady Wrangler322,72
21.Brown Eyes JackDuelist324,45
22.Captn Anacletus SimsCOWS True West325,04
23.Deadwood DixieLady Wrangler334,53
24.Texas Pilgrim49’ers363,64
25.Snake Tongue JoeCOWS True West396,69
26.Cougar KateLadies 49’ers443,78
27.MarilynCOWS Hollywood630,83

Per Stage results

1: Stage 1

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Little Cassino26,3726,37----
2.Mr Seven27,8927,89----
3.Colorado Jack Sterling28,6728,67----
4.Finger Jackson29,6829,68----
5.Lady Elena34,5329,531---
6.Cold Hand Leo3636----
7.The Ozz37,1837,18----
8.Armadillo Andy39,339,3----
9.John Parker39,3334,331---
10.Drifter45,1735,172---
11.Phil Brennan45,3540,351---
12.Big Jake45,8345,83----
13.Nobody48,1848,18----
14.Mad Dad Mike50,2745,271---
15.Andy Marston58,2558,25----
16.Eula Goodnight58,8758,87----
17.Panhandle Smith69,6869,68----
18.Gray Bear Sapat74,8969,891---
19.Deadwood Dixie75,0965,092---
20.Dancing Eagle75,7975,79----
21.Black Hand Minnie84,1659,165---
22.Cougar Kate85,385,3----
23.Texas Pilgrim97,7277,724---
24.Captn Anacletus Sims98,3298,32----
25.Brown Eyes Jack98,3678,364---
26.Snake Tongue Joe123,08108,083---
27.Marilyn180,37160,374---

2: Stage 2

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Little Cassino21,9121,91----
2.Mr Seven29,1324,131---
3.The Ozz31,1931,19----
4.John Parker31,3531,35----
5.Cold Hand Leo34,3434,34----
6.Colorado Jack Sterling36,3831,381---
7.Lady Elena36,8326,832---
8.Armadillo Andy37,0337,03----
9.Phil Brennan37,0537,05----
10.Mad Dad Mike41,4441,44----
11.Drifter41,5131,512---
12.Finger Jackson43,2928,293---
13.Nobody47,0347,03----
14.Eula Goodnight52,2947,291---
15.Big Jake56,2541,251-1-
16.Gray Bear Sapat57,3157,31----
17.Dancing Eagle60,9460,94----
18.Captn Anacletus Sims65,7965,79----
19.Deadwood Dixie67,5962,591---
20.Brown Eyes Jack71,4766,471---
21.Panhandle Smith78,4478,44----
22.Snake Tongue Joe82,9182,91----
23.Black Hand Minnie88,2868,284---
24.Texas Pilgrim101,1771,176---
25.Andy Marston107,4882,485---
26.Marilyn139,41119,414---
27.Cougar Kate143,48123,484---

3: Stage 3

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Little Cassino36,3936,39----
2.Colorado Jack Sterling37,0632,061---
3.Lady Elena37,237,2----
4.Mr Seven39,2434,241---
5.John Parker39,5139,51----
6.Armadillo Andy42,0242,02----
7.Nobody51,3551,35----
8.Big Jake53,1253,12----
9.Finger Jackson53,8443,842---
10.Cold Hand Leo55,435,44---
11.Mad Dad Mike55,5855,58----
12.Phil Brennan59,0259,02----
13.Drifter61,1956,191---
14.The Ozz69,4554,451-1-
15.Andy Marston70,4865,481---
16.Panhandle Smith75,1775,17----
17.Eula Goodnight79,3464,343---
18.Texas Pilgrim84,2979,291---
19.Black Hand Minnie89,8779,872---
20.Deadwood Dixie96,8171,815---
21.Brown Eyes Jack99,2179,214---
22.Captn Anacletus Sims99,4489,442---
23.Gray Bear Sapat109,2109,2----
24.Snake Tongue Joe114,4499,441-1-
25.Dancing Eagle116,81116,81----
26.Cougar Kate134,83114,834---
27.Marilyn177,32157,324---

4: Stage 4

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Little Cassino21,4821,48----
2.Colorado Jack Sterling29,1429,14----
3.Finger Jackson29,2324,231---
4.Armadillo Andy30,0730,07----
5.Lady Elena31,7626,761---
6.Mr Seven31,9726,971---
7.Phil Brennan32,6632,66----
8.Cold Hand Leo34,9434,94----
9.The Ozz38,1733,171---
10.Mad Dad Mike38,6738,67----
11.Drifter38,7828,782---
12.Nobody41,2541,25----
13.Eula Goodnight43,6543,65----
14.John Parker46,4936,492---
15.Brown Eyes Jack55,4155,41----
16.Big Jake57,3852,381---
17.Andy Marston59,6259,62----
18.Black Hand Minnie60,4155,411---
19.Captn Anacletus Sims61,4961,49----
20.Gray Bear Sapat63,6758,671---
21.Dancing Eagle6565----
22.Panhandle Smith69,0859,082---
23.Snake Tongue Joe76,2671,261---
24.Cougar Kate80,1775,171---
25.Texas Pilgrim80,4655,465---
26.Deadwood Dixie95,0475,044---
27.Marilyn133,73113,734---

Clean Shooters

#Alias
1.Little Cassino
2.Armadillo Andy
3.Nobody
4.Dancing Eagle

Tulokset lauantai 18.5 Wild Bunch Match

Clean Shooters

#Alias
1.Gray Bear Sapat

Results per category
Wild Bunch Traditional
SijaNimiAika
1.Colorado Jack Sterling162,22
2.Cold Hand Leo181,91

Wild Bunch Modern
SijaNimiAika
1.Little Cassino132,02
2.Mr Seven170,51
3.Lady Elena194,05
4.Armadillo Andy217,55
5.Gray Bear Sapat224,09
6.Mad Dad Mike294,76

Overall results

SijaNimiLuokkaAika
1.Little CassinoWild Bunch Modern132,02
2.Colorado Jack SterlingWild Bunch Traditional162,22
3.Mr SevenWild Bunch Modern170,51
4.Cold Hand LeoWild Bunch Traditional181,91
5.Lady ElenaWild Bunch Modern194,05
6.Armadillo AndyWild Bunch Modern217,55
7.Gray Bear SapatWild Bunch Modern224,09
8.Mad Dad MikeWild Bunch Modern294,76

Per Stage results

1: Stage 1

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Little Cassino25,6325,63----
2.Cold Hand Leo40,3435,341---
3.Colorado Jack Sterling45,2440,241---
4.Mr Seven45,9740,971---
5.Lady Elena52,9647,961---
6.Gray Bear Sapat59,2759,27----
7.Armadillo Andy63,9758,971---
8.Mad Dad Mike72,3867,381---

2: Stage 2

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Mr Seven30,4830,48----
2.Little Cassino34,0324,032---
3.Colorado Jack Sterling46,8936,892---
4.Lady Elena47,642,61---
5.Cold Hand Leo49,4834,483---
6.Armadillo Andy50,5550,55----
7.Gray Bear Sapat54,2354,23----
8.Mad Dad Mike63,2958,291---

3: Stage 3

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Colorado Jack Sterling31,7631,76----
2.Armadillo Andy39,3539,35----
3.Little Cassino42,222,24---
4.Lady Elena44,4239,421---
5.Cold Hand Leo46,6731,673---
6.Mr Seven54,3634,364---
7.Gray Bear Sapat63,6963,69----
8.Mad Dad Mike107,2277,224-1-

4: Stage 4

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Little Cassino30,1630,16----
2.Colorado Jack Sterling38,3333,331---
3.Mr Seven39,729,72---
4.Cold Hand Leo45,4240,421---
5.Gray Bear Sapat46,946,9----
6.Lady Elena49,0739,072---
7.Mad Dad Mike51,8751,87----
8.Armadillo Andy63,6853,682---

Tulokset sunnuntai 19.5 CUP IV/2013

Clean Shooters

1.Mad Dad Mike
2.Nobody

Results per category
Silver Senior

SijaNimiAika
1.Big Jake197,19

Ladies Senior
SijaNimiAika
1.Eula Goodnight271,75

Gunfighter
SijaNimiAika
1.Little Cassino97,42
2.Cold Hand Leo156,74
3.The Ozz189,16

Buckaroo
SijaNimiAika
1.Phil Brennan166,5

Cowboy
SijaNimiAika
1.Colorado Jack Sterling124,65
2.Finger Jackson155,56

COWS Hollywood
SijaNimiAika
1.Nobody167,39
2.Andy Marston202,36

Wrangler
SijaNimiAika
1.John Parker131,54
2.Mad Dad Mike162,09
3.Sixpack Jim169,51

Lady Wrangler
SijaNimiAika
1.Black Hand Minnie234,37
2.Deadwood Dixie268

Cowgirl
SijaNimiAika
1.Lady Elena130,03

Senior
SijaNimiAika
1.Morgan Kane173,61
2.Grizzly Ben261,22

Frontier Cartridge Gunfighter
SijaNimiAika
1.Jack Cattler277,52

49’ers
SijaNimiAika
1.Drifter142,47
2.Armadillo Andy160,79

Frontier Cartridge Duelist
SijaNimiAika
1.Gray Bear Sapat279,01

Overall results

SijaNimiLuokkaAika
1.Little CassinoGunfighter97,42
2.Colorado Jack SterlingCowboy124,65
3.Lady ElenaCowgirl130,03
4.John ParkerWrangler131,54
5.Drifter49’ers142,47
6.Finger JacksonCowboy155,56
7.Cold Hand LeoGunfighter156,74
8.Armadillo Andy49’ers160,79
9.Mad Dad MikeWrangler162,09
10.Phil BrennanBuckaroo166,5
11.NobodyCOWS Hollywood167,39
12.Sixpack JimWrangler169,51
13.Morgan KaneSenior173,61
14.The OzzGunfighter189,16
15.Big JakeSilver Senior197,19
16.Andy MarstonCOWS Hollywood202,36
17.Black Hand MinnieLady Wrangler234,37
18.Grizzly BenSenior261,22
19.Deadwood DixieLady Wrangler268
20.Eula GoodnightLadies Senior271,75
21.Jack CattlerFrontier Cartridge Gunfighter277,52
22.Gray Bear SapatFrontier Cartridge Duelist279,01

Per Stage results

1: Stage 1

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Little Cassino23,5323,53----
2.Lady Elena29,1429,14----
3.Colorado Jack Sterling34,5534,55----
4.Cold Hand Leo36,7131,711---
5.John Parker39,2734,271---
6.Drifter41,6531,652---
7.Morgan Kane41,7341,73----
8.Mad Dad Mike44,2444,24----
9.The Ozz45,9935,992---
10.Nobody46,9146,91----
11.Phil Brennan49,3844,381---
12.Armadillo Andy50,0740,07--1-
13.Sixpack Jim50,7335,733---
14.Finger Jackson51,0231,024---
15.Big Jake53,4443,442---
16.Andy Marston54,2449,241---
17.Gray Bear Sapat58,9158,91----
18.Eula Goodnight71,2761,272---
19.Black Hand Minnie75,2955,294---
20.Grizzly Ben78,1873,181---
21.Deadwood Dixie80,4280,42----
22.Jack Cattler88,363,33-1-

2: Stage 2

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Little Cassino20,8420,84----
2.Cold Hand Leo24,1924,19----
3.Colorado Jack Sterling26,7526,75----
4.John Parker29,8729,87----
5.Morgan Kane30,3430,34----
6.Drifter32,0127,011---
7.Armadillo Andy35,7235,72----
8.Lady Elena35,9230,921---
9.Sixpack Jim36,7231,721---
10.Big Jake37,5337,53----
11.Mad Dad Mike38,0338,03----
12.Finger Jackson39,2624,263---
13.Nobody40,240,2----
14.Phil Brennan45,0335,032---
15.Andy Marston49,5744,571---
16.Black Hand Minnie51,3351,33----
17.The Ozz54,4434,444---
18.Eula Goodnight56,3251,321---
19.Grizzly Ben62,7757,771---
20.Jack Cattler66,6451,643---
21.Deadwood Dixie69,9259,922---
22.Gray Bear Sapat98,5993,591---

3: Stage 3

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.John Parker30,1535,15-5--
2.Little Cassino31,3826,3825--
3.Lady Elena32,1432,1415--
4.Drifter34,5434,5415--
5.Colorado Jack Sterling35,3935,3915--
6.Armadillo Andy37,4937,4915--
7.Sixpack Jim39,2244,22-5--
8.Phil Brennan39,4139,4115--
9.Finger Jackson39,8934,8925--
10.Mad Dad Mike40,9345,93-5--
11.Nobody41,9446,94-5--
12.The Ozz47,9842,98-51-
13.Cold Hand Leo48,7838,7835--
14.Black Hand Minnie50,6155,61-5--
15.Morgan Kane51,7356,73-5--
16.Andy Marston55,0455,0415--
17.Big Jake57,1457,1415--
18.Deadwood Dixie58,453,41---
19.Gray Bear Sapat59,1664,16-5--
20.Grizzly Ben60,9165,91-5--
21.Jack Cattler62,4862,4815--
22.Eula Goodnight89,1289,1215--

4: Stage 4

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Little Cassino21,6721,67----
2.Finger Jackson25,3925,39----
3.Colorado Jack Sterling27,9627,96----
4.John Parker32,2532,25----
5.Phil Brennan32,6832,68----
6.Lady Elena32,8327,831---
7.Drifter34,2729,271---
8.Armadillo Andy37,5132,511---
9.Nobody38,3438,34----
10.Mad Dad Mike38,8938,89----
11.The Ozz40,7535,751---
12.Sixpack Jim42,8442,84----
13.Andy Marston43,5138,511---
14.Cold Hand Leo47,0632,063---
15.Big Jake49,0849,08----
16.Morgan Kane49,8134,811-1-
17.Eula Goodnight55,0455,04----
18.Black Hand Minnie57,1447,142---
19.Deadwood Dixie59,2649,262---
20.Grizzly Ben59,3654,361---
21.Jack Cattler60,145,13---
22.Gray Bear Sapat62,3557,351---