West Shooters Winter Range 2013

WEST SHOOTERS,WINTER RANGE-2013

Lauantaina 16.2.2013 alkaen klo 9.00 Cowboy Action Shooting kisa West Shootersin sisäradalla Helsingissä.

Radalle mennään Fabianinkadun päässä olevasta rampista. Rampin henkilöovessa on West Shootersin logo. Oven jälkeen näet kierreportaat, joilla pääsee radalle. Auton voi pysäköidä Citypaikoituksen parkkihalliin, jonne ajetaan laivasillankadun sisäänkäynnistä, Silja Line:n terminaalia vastapäätä. Tai Fabianin kadulle (jos sattuu olemaan tilaa).

Ilmoittautumiset 8.2.2013 mennessä :Cassino@elisanet.fi tai 050-517 4659
Ilmoittakaa nimenne ja aliaksenne.

Osallistumismaksu 15.00 euroa maksettava ennakkoon
West Shooters Ry:n tilille: 535714-211492, 8.2.2013 mennessä.
Jälki-ilmoittautuminen mahdollista 8.2.2013
jälkeen paikanpäällä, kisamaksu silloin 25.00 euroa

Ampuma luokat vain:Cowboy / Cowgirl, (ampuma tyyli vapaa.)

Ammutaan 4 stagea SASSin säännöillä. Poikkeuksena pinnoitettujen tai vaippaluotien käyttö sallittua ja suotavaa, sisäradalla kun ollaan. Ratasäännöstä poiketen lyijyluodit kuitenkin sallittuja.

Laukausmäärät: Revolverit 40, kivääri 40.

Tulokset

Scoring based on time

Clean Shooters

SijaNimiLuokkaAika
1.Lady ElenaCowgirl48,58
2.Armadillo AndyCowboy64,43
3.Phil BrennanCowboy84,08
4.Dancing EagleCowgirl147,38

Results per category
Cowboy

SijaNimiAika
1.Mr Seven47,53
2.Little Cassino50,45
3.Cold Hand Leo53
4.Armadillo Andy64,43
5.Phil Brennan84,08
6.Sixpack Jim91,89
7.Jack Cattler103,3
8.Morgan Kane115,04
9.Panhandle Smith119,15
10.Joe Kid155,89
11.Snake Tongue Joe208,12
12.Texas Pilgrim213,42

Cowgirl
SijaNimiAika
1.Lady Elena48,58
2.Dancing Eagle147,38
3.Cougar Kate210,97
4.Marilyn331,82

Overall results

SijaNimiLuokkaAika
1.Mr SevenCowboy47,53
2.Lady ElenaCowgirl48,58
3.Little CassinoCowboy50,45
4.Cold Hand LeoCowboy53
5.Armadillo AndyCowboy64,43
6.Phil BrennanCowboy84,08
7.Sixpack JimCowboy91,89
8.Jack CattlerCowboy103,3
9.Morgan KaneCowboy115,04
10.Panhandle SmithCowboy119,15
11.Dancing EagleCowgirl147,38
12.Joe KidCowboy155,89
13.Snake Tongue JoeCowboy208,12
14.Cougar KateCowgirl210,97
15.Texas PilgrimCowboy213,42
16.MarilynCowgirl331,82

Per Stage results

1: Stage 1

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Mr Seven8,8217,82-9--
2.Little Cassino9,1917,19-8--
3.Cold Hand Leo11,0720,07-9--
4.Lady Elena15,2823,28-8--
5.Morgan Kane18,9825,98-7--
6.Armadillo Andy20,7829,78-9--
7.Jack Cattler25,2425,2415--
8.Sixpack Jim25,5233,52-8--
9.Phil Brennan29,2337,23-8--
10.Panhandle Smith32,441,4-9--
11.Dancing Eagle37,7946,79-9--
12.Joe Kid50,7648,76-81-
13.Texas Pilgrim55,0354,03-91-
14.Cougar Kate61,3868,38-7--
15.Snake Tongue Joe71,8679,86-8--
16.Marilyn89,1188,1129--

2: Stage 2

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Mr Seven11,9120,91-9--
2.Lady Elena15,0724,07-9--
3.Little Cassino16,7120,71-4--
4.Sixpack Jim17,5621,56-4--
5.Armadillo Andy18,7824,78-6--
6.Cold Hand Leo20,7820,7815--
7.Phil Brennan24,2529,25-5--
8.Jack Cattler26,5425,5414--
9.Panhandle Smith26,6633,66-7--
10.Joe Kid33,2237,22-4--
11.Morgan Kane36,9923,9932--
12.Dancing Eagle38,2248,22-10--
13.Snake Tongue Joe40,7547,75-7--
14.Cougar Kate45,0148,01-3--
15.Texas Pilgrim67,4552,451-1-
16.Marilyn80,6675,661---

3: Stage 3

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Lady Elena18,1218,12----
2.Cold Hand Leo18,6718,67----
3.Armadillo Andy22,9122,91----
4.Little Cassino25,3215,322---
5.Mr Seven25,8620,861---
6.Phil Brennan27,3227,32----
7.Morgan Kane30,6820,682---
8.Jack Cattler34,1729,171---
9.Sixpack Jim42,2127,213---
10.Joe Kid42,7232,722---
11.Panhandle Smith45,9330,931-1-
12.Dancing Eagle50,6750,67----
13.Cougar Kate52,5342,532---
14.Snake Tongue Joe56,0146,012---
15.Texas Pilgrim57,6642,663---
16.Marilyn95,4470,445---

4: Stage 4

#AmpujaTulosAikaOhiBonPrcMSVSDQ
1.Little Cassino-0,7714,23-15--
2.Lady Elena0,1119,11-19--
3.Mr Seven0,9417,94-17--
4.Armadillo Andy1,9620,96-19--
5.Cold Hand Leo2,4814,48-12--
6.Phil Brennan3,2821,28-18--
7.Sixpack Jim6,617,6-11--
8.Panhandle Smith14,1628,16-14--
9.Jack Cattler17,3526,35114--
10.Dancing Eagle20,739,7-19--
11.Morgan Kane28,3928,39-101-
12.Joe Kid29,1934,19110--
13.Texas Pilgrim33,2834,28211--
14.Snake Tongue Joe39,548,5114--
15.Cougar Kate52,0540,0548--
16.Marilyn66,6156,61410--